Szkoła Podstawowa

w Kuźniczysku


  Witamy na stronie naszej szkoły!

 
Rok szkolny 2013/2014

    O szkole

 

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA
W JĘZYKU NIEMIECKIM”
KLAS IV-VI

 W dniu 03.01.2014r. w Szkole Podstawowej w Kuźniczysku zebrała się komisja oceniająca kartki świąteczne w języku niemieckim. W konkursie wzięło udział 15 uczestników ze szkół: Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku, Szkoła Podstawowa w Bukowicach, Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim, Szkoła Podstawowa nr.2 w Trzebnicy, Szkoła Podstawowa nr.3 w Trzebnicy.

Komisja oceniła kartki przyznając punkty m.in. za poprawność językową, pomysłowość wykonania kartki, staranność wykonania, stopień trudności.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom gratulujemy oraz bardzo dziękujemy za udział w konkursie. 

 

imię i nazwisko

klasa

Szkoła

 I miejsce

 Kamila Boczar

 

Gabriela Lewandowska

 Klasa 4

 

Klasa 6

Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku

 Szkoła Podstawowa Nr.2 im. Gen. Leopolda Okulickiego w Trzebnicy

II miejsce

Maria Marcinko

Klasa 6

Szkoła Podstawowa Nr.2 im. Gen. Leopolda Okulickiego w Trzebnicy

III miejsce

Urszula Zaremba

Klasa 6

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

Wyróżnienie

Klaudia Dobrowolska

Klasa 6

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im Piastów Śląskich w Bukowicach

Wyróżnienie

Jakub Gaweł

Klasa 5

Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku

 


Konkursy w roku szkolnym 2013/2014

I Międzyszkolny Konkurs  "Kartka Bożonarodzeniowa
w języku niemieckim"

I Międzyszkolny Konkurs  Piosenki zimowej
w języku niemieckim

II Międzyszkolny Konkurs  Recytatorski
z języka niemieckiego


I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
Języka Niemieckiego klas IV-VI

24.04.2013. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Języka Niemieckiego klas IV-VI zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego Magdalenę Jucha-Bobela. W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska, Szkoły Podstawowej z Ujeźdźca Wielkiego, Szkoły Podstawowej Nr2 z Trzebnicy, Szkoły Podstawowej Nr3 z Trzebnicy, Szkoły Podstawowej z Bukowic oraz Szkoły Podstawowej z Milicza. Komisja konkursowa oceniała recytacje utworów biorąc pod uwagę m.in. interpretację wiersza, poprawność wymowy w języku niemieckim, stopień opanowania tekstu.  Przewodniczącą jury była Pani Ewa Panaś ze Szkoły Ponadgimnazjalnej z Twardogóry, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Po podliczeniu punktów komisja wyłoniła zwycięzców:

Wyniki konkursu:

I miejsce: Urszula Zaremba
ze Szkoły Podstawowej z Ujeźdźca Wielkiego

II miejsce: Maria Gaweł
ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska

III miejsce: Liliana Saternus
ze Szkoły Podstawowej Nr3 z Trzebnicy

 Wyróżnienia:

Natalia Hariasz ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska

Aleksandra Poprawa ze Szkoły Podstawowej z Ujeźdźca Wielkiego
 Uczniowie za zajęcie pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz pomoce do nauki języka niemieckiego. Pozostali uczniowie otrzymali dyplom uczestnika i mały upominek. Fundatorem nagród była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku oraz Wydawnictwo Szkolne PWN. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom gratulujemy oraz bardzo dziękujemy za udział w konkursie. 


Sukcesy naszych uczniów
 z języka niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach z języka niemieckiego. Pod koniec listopada uczniowie klasy trzeciej i czwartej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Elfchen” zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Misia przez Wydawnictwo Szkolne PWN. Zadaniem uczniów było napisanie krótkiego wiersza tzw. Elfchen składającego się z 11 słów w języku niemieckim. Prace uczniów zostały docenione przez organizatora konkursu, w ramach czego dzieci otrzymały w nagrodę upominki z logo misia Theo – głównym bohaterem ich książki do nauki języka niemieckiego.

W lutym 2013 uczennice z klasy czwartej, piątej i szóstej wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „KAMISHIBAI – Odkryj bajkowe światy”. Konkurs polegał na przygotowaniu zestawu ilustracji do baśni Braci Grimm i zorganizowany został przez Goethe-Institut z siedzibą w Warszawie a koordynatorem projektu był Deutsch-Wagen-Tour. Uczennice naszej szkoły wykonały sześć ilustracji do baśni „Muzykanci z Bremy”.

6.03.2013 uczniowie z klas IV-VI wzięli udział
w
Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Galileo”.
Najlepiej test napisali uczniowie klasy czwartej.

Imię i nazwisko

klasa

Wyniki konkursu

Maria Gaweł

4

Uczennica uzyskała 44pkt/52 i zajęła 9 miejsce.
W nagrodę otrzymała Dyplom Laureata

Filip Kursuncu

4

Uczeń uzyskał 40pkt/52 i zajął 13 miejsce.
W nagrodę otrzymał Dyplom Wyróżnienia

 Pozostali uczniowie (Monika Lipień, Piotr Ziemba, Magdalena Lipień, Borys Lewicki, Marcel Baura, Natalia Hariasz) otrzymali Dyplom Uznania.

16.04.2013 uczniowie klasy czwartej ( Maria Gaweł, Jakub Gaweł, Filip Kursuncu, Maciej Krasnosielski) przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu DAF - KENNER organizowanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów oraz przygotowanie ich do zdawania planowanego egzaminu z języka niemieckiego w ramach tzw. sprawdzianu 6-klasisty, który czeka ich za dwa lata. W etapie szkolnym wszyscy uczniowie udzielili ponad 75% poprawnych odpowiedzi. Testy uczestników zostały wysłane do Wydawnictwa Szkolnego PWN. Z pośród nadesłanych prac z całej Polski organizator konkursu wybierze zwycięzców. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


   
   

  Adres

  Szkoła Podstawowa
Kuźniczysko 177
55-100 Trzebnica
tel.(fax) 071/312-71-40
e-mail:
spkuzniczysko@wp.pl


 Dyrekcja

  Elżbieta
Taraszczuk - Gaweł


 Linki

Informacja
dla rodziców
Ministerstwo Edukacji
Kuratorium Oświaty
OKE Wrocław

Urząd Miejski

 

Copyright © 2006-2013SP Kuźniczysko